Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Toν «έκλεψαν» στο Τελ Αβίβ

Για τον πρώτο αγώνα της φάσης των «16» του CEV Challenge Cup, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε την Maccabi Tel Aviv, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1.

Ο Δικέφαλος πήρε το πρώτο σετ με  25-27 και οι γηπεδούχοι απάντησαν στα δύο επόμενα σετ με 25-22 και 25-17.

Συναρπαστική ήταν η εικόνα του τέταρτου σετ. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκοράρισμα, με την Maccabi να «σβήνει» τα σετ πόιντ του ΠΑΟΚ, και τον Δικέφαλο τα ματς πόιντ των Ισραηλινών. Την πολύ καλή εικόνα του παιχνιδιού «σημάδεψε» μία πεντακάθαρη φάση υπέρ του ΠΑΟΚ, καθώς αντί για καθαρό μπλοκ-άουτ σε επίθεση του Βαν Ντεν Ντρις, οι διαιτητές είδαν άουτ, με το 32-30 να δίνει τη νίκη στην Maccabi.

Οι διαμαρτυρίες στο «στρατόπεδο» του ΠΑΟΚ ήταν έντονες, ωστόσο η διαιτητική δυάδα… σαστισμένη από την απόφαση, διατήρησε την αρχική λανθασμένη απόφαση.

Μια φανέλα Αντρίγια μπορεί να γίνει δική σου!

To FORZA Group TV προσφέρει σε έναν τυχερό μια φανέλα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Τα βήματα για να κερδίσετε τη φανέλα...