Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου, 2024

Γκολ ο Μπάμπα κόντρα στην Γκενκ, διάρκειας 73 λεπτών το πρώτο ημίχρονο!

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο φιλικό του ΠΑΟΚ με την Γκενκ, με τους Βέλγους να προηγούνται με 2-1.

Οι Βέλγοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα, είχαν πετύχει δύο γκολ (αυτογκόλ Εκόνγκ, Στόκερς).

Στη συνέχεια, ο Τόμας Μουργκ δεν κατάφερε να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι στο 46ο λεπτό. Οχτώ λεπτά αργότερα, ο Μπάμπα πέτυχε τη μείωση του σκορ μετά την εκτέλεση φάουλ του Ντεσπόντοφ.

Το 2-1 ήταν το σκορ του α΄ ημιχρόνου, έστω και αν υπήρξε πεντάλεπτη καθυστέρηση, κι αφού ο διαιτητής είχε σφυρίξει τη λήξη! Τι ακριβώς συνέβη; Ο διαιτητής έδωσε τέλος στο ημίχρονο, οι παίκτες του Λουτσέσκου διαμαρτυρήθηκαν για το ότι δεν κράτησε καθυστερήσεις και, τελικά, ο διαιτητής πείστηκε να δώσει συνέχεια στο ημίχρονο για άλλα δεκατρία λεπτά!

Στο 30΄ ο Λουτσέσκου έκανε αναγκαστική αλλαγή, αφού ο Ότο δεν μπορούσε να συνεχίσει το ματς.

Προς το τέλος του α΄ μέρους, και μετά από ένα σκληρό φάουλ του Μουργκ, επικράτησε ένταση μεταξύ των ανθρώπων των δύο πάγκων.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι Μπάμπα, Κουλιεράκης, Έκονγκ, Ότο (30΄ Σάστρε), Καμαρά,Τσιγγάρας, Μουργκ, Τάισον, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα

Γκενκ: Πέντερς, Μουτζέιντ, Αλιέ, Σμετς, Γιορίς, Καρέτσας, Μπανγκούρα, Στέκερς, Ενκούμπα, Στέρνμπεργκ, Αροκοντάρε

Ξανά ματσάρες στο Champions League

Είκοσι οκτώ γκολ χθες στην πρεμιέρα της «νέας εποχής» του Champions League, 13 σήμερα στο δεύτερο «πιάτο» της 1ης...