Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Ράιντστρομ: «Ούτε καλό, ούτε και κακό το 2-2 για εμάς»

Πώς υποδέχτηκαν στη Μάλμε το χθεσινό 2-2 με τον ΠΑΟΚ κι ενόψει του αγώνα ρεβάνς της ερχόμενης Τρίτης στο γήπεδο της Τούμπας;

«Είμαι σε πολλά σημεία ικανοποιημένος με την απόδοσή μας και το παιχνίδι μας. Αν ο κανόνας των εκτός έδρας γκολ είχε παραμείνει, θα ήταν ένα δύσκολο αποτέλεσμα, αλλά τώρα δεν το κάνει» δήλωσε ο προπονητής της Μάλμε, Χένρικ Ράιντστρομ, προσθέτοντας: «Ο αγώνας χτίζει την πεποίθηση μεταξύ των παικτών μου ότι ο τρόπος που παίζουμε, λειτουργεί εναντίον των πρωταθλητών Ελλάδας. Είμαι ευχαριστημένος με πολλά πράγματα στo παιχνίδι».

Και συνέχισε: «Είναι ένα παιχνίδι σε τέσσερα.. ημίχρονα, τώρα παίξαμε δύο από αυτά. Είχαμε μια περίοδο όπου δεν ήμασταν εκεί που θέλαμε να είμαστε. Τώρα βρήκαμε μια ισορροπία. Η εικόνα και η αίσθησή μας για το ματς είναι ότι μάλλον θα έπρεπε να το είχαμε κερδίσει, λαμβάνοντας υπόψη την εικόνα του αγώνα. Τότε μπορούμε να πούμε ότι δεν είχαμε την ποιότητα όταν εμφανίστηκαν οι ευκαιρίες για γκολ, πρέπει να ελπίζουμε ότι θα την έχουμε στη ρεβάνς. Θα ήταν ακόμα πιο δύσκολο αν δεν είχαμε δημιουργήσει αυτές τις ευκαιρίες. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με το 2-2, αλλά δεν είναι κακό αποτέλεσμα να το πάρεις μαζί σου».