Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Φιλική ήττα για τον ΠΑΟΚ Β

Την παρουσία του στο τουρνουά του Βόλου ολοκλήρωσε ο ΠΑΟΚ Β, που μετά από την πρώτη ισοπαλία (δείτε εδώ) στο 45λεπτο φιλικό με την Καβάλα, γνώρισε την ήττα από τον διοργανωτή ΝΠΣ.

Οι νεαροί ποδοσφαιριστές των «ασπρόμαυρων» είχαν την ευκαιρία να αντιμετωπίσουν μια ομάδα Super League, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 1-0.

Με αυτόν τον κύκλο των δύο φιλικών (διάρκειας ενός ημιχρόνου το καθένα), η δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου, ουσιαστικά ο ΠΑΟΚ Β έχει δώσει δύο ολοκληρωμένα φιλικά σε αυτό το πρώτο κομμάτι της προετοιμασίας του, ενώ έχουν ήδη προγραμματιστεί παιχνίδια και για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας στην Πτολεμαΐδα, μεταξύ άλλων και με την ΑΕΛ.

Πιτσώτης: «Ξέρω πως δουλεύει ο ΠΑΟΚ τα τελευταία χρόνια στις ακαδημίες» (video)

Ο Δημήτρης Πιτσώτης είναι ο νέος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ Β και ο Έλληνας νεαρός κεντρικός αμυντικός έδωσε την πρώτη...