Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Bαριά ήττα για Νυρεμβέργη, αλλαγή ο Τζίμας

Για την 4η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας Γερμανίας η Νυρεμβέργη υποδέχθηκε το Μαγδεμβούργο, γνωρίζοντας βαριά ήττα με 4-0.

Στο 24΄ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Αμαέτσι, ενώ στο 65΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπούρκου.

Στο 70΄ της αναμέτρησης ο προπονητής των γηπεδούχων, Μίροσλαβ Κλόζε, έριξε στο παιχνίδι τον Στέφανο Τζίμα αντί του Κάστροπ.

Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, πέτυχαν και τρίτο γκολ στο 84΄ με τον Νολενμπέργκερ, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χέρχερ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για το Μαγδεμβούργο.

Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή ήττα για τη Νυρεμβέργη, που μετράει ακόμη μια νίκη και μια ισοπαλία.