Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου, 2024

Άφησε βαθμούς η Κ19

Ένα γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έφερε την πρώτη απώλεια βαθμών για την Κ19 του ΠΑΟΚ, που αντιμετώπιζε το μεσημέρι του Σαββάτου (28/9) την αντίστοιχη ομάδα του Άρη στη Σουρωτή.

Οι παίκτες του Πέτρου Τσιαπακίδη προηγήθηκαν δύο φορές κόντρα στους «κιτρινόμαυρους», όμως σπατάλησαν τις ευκαιρίες τους για να τελειώσουν το παιχνίδι και έτσι αυτό ολοκληρώθηκε 2-2.

Το σκορ για τον Δικέφαλο άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Παπαγεωργίου, που με πανέμορφο πλασέ κρέμασε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων για το 1-0.

Παρά την υπεροχή των «ασπρόμαυρων», ο Άρης ισοφάρισε με σουτ του Καραμανλή για το 1-1 στο 35′, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δικέφαλος πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ, με κεφαλιά του Μπαταούλα, ωστόσο, δεν κατάφερε αργότερα με τις ευκαιρίες που είχε να πετύχει ένα τρίτο γκολ και έτσι οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι ξανά στα ίσια στα τελευταία λεπτά, για το τελικό 2-2.