Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου, 2024

Πρεμιέρα με άνετη νίκη για τον ΠΑΟΚ στην Αθήνα

Για την 1η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ mαteco ταξιδεύει στην Αθήνα, προκειμένου να αντιμετωπίσει τον ΓΑΣ Καματερού, του οποίου και επικράτησε πολύ εύκολα με 19-39.

Όπως ήταν λογικό, ο ΠΑΟΚ mαteco μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο δεκάλεπτο πήρε προβάδισμα με 3-7, το οποίο το πήγε σε διψήφια επίπεδα στο εικοσάλεπτο, με το σκορ στο 7-18. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τις Κυπελλούχες Ελλάδος μπροστά στο σκορ με 10-21.

Το δεύτερο ημίχρονο, μετατράπηκε σε διαδικαστικού χαρακτήρα παιχνίδι, με τον Δημήτρη Πελεκίδη να δοκιμάζει διάφορα σχήματα και πρόσωπα και έτσι ο ΠΑΟΚ mαteco αφού προηγήθηκε με 14-29 στο 45′, πήρε τη νίκη με το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης να είναι 19-39.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Δημήτρη Πελεκίδη, είναι προγραμματισμένη για το Σάββατο 5 Οκτωβρίου, όπου στις 15:00 θα υποδεχθεί τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών.

ΓΑΣ Καματερού – ΠΑΟΚ mαteco: 19-39

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-7, 3-9, 6-14, 7-18, 10-21 (ημχ.) 11-23, 12-26, 14-29, 16-30, 17-34, 19-39