Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Έριξε πεντάρα η Γαλατάσαραϊ

Επίδειξη δύναμης έκανε η Γαλατασαράι κόντρα στη Ντεμίρσπορ επικρατώντας στην έδρα της αντιπάλου της με 1-5!

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στην 1η αγωνιστική του League Phase του Europa League, πάτησε… γκάζι από το ξεκίνημα του αγώνα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Ακτούρκογλου.

Στο 18′ ο Γκιουλέρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του διαμορφώνοντας το 0-2 για την Γαλατασαράι, που συνέχισε με αμείωτο ρυθμό, αφού στο 31′ ο Γιλμάζ «έγραψε» το 0-3 και στο 37′ ήταν η σειρά του Μέρτενς να σκοράρει για το 0-4 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η Γαλατά στο δεύτερο ημίχρονο έριξε ρυθμό, όμως πέτυχε ακόμη ένα γκολ με τον Μπαρντακσί στο 60′ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 60ο λεπτό, με τη Ντεμίρσπορ να πετυχαίνει το γκολ της τιμής στο 79′ με τον Γκραβιγιόν να διαμορφώνει το τελικό 1-5.