Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Ερυθρόλευκο ναυάγιο στο «Βικελίδης»

Μετά την εντός έδρας γκέλα με τον Παναιτωλικό, ο Ολυμπιακός ναυάγησε στο «Βικελίδης», χάνοντας από τον Αρη με 2-1.

Eτσι, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ έμεινε στους δέκα βαθμούς και στο -3 από τον ΠΑΟΚ. Στους δέκα βαθμούς βρίσκεται κι η ΑΕΚ, η οποία αύριο αγωνίζεται εκτός έδρας με την Καλλιθέα.

Παρουσία δέκα χιλιάδων θεατών, ο Αρης αιφνιδίασε τον Ολυμπιακό στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 3΄ με το γκολ του Γκαρθία. Οι «κίτρινοι» διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 41΄ χάρη στο γκολ, που σημείωσε ο Μορόν.

Στο 65΄ οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» ένα τρίτο γκολ, όταν ο Μορόν είχε προσπάθεια στο δοκάρι. Το μόνο, που κατάφεραν οι Πειραιώτες, ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ελ Κααμπί.

Μια φανέλα Αντρίγια μπορεί να γίνει δική σου!

To FORZA Group TV προσφέρει σε έναν τυχερό μια φανέλα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Τα βήματα για να κερδίσετε τη φανέλα...