Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου, 2024

Η ΑΕΚ πήρε το αθηναϊκό ντέρμπι, νέα κατάσταση στη βαθμολογία

Με σκορ 2-0 η ΑΕΚ επικράτησε εντός έδρας του Παναθηναϊκού στο αθηναϊκό ντέρμπι.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 30΄ χάρη στο γκολ του Πιερό και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αμραμπατ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με εκτέλεση πέναλτι.

Πλέον η ομάδα του Αλμέιδα βρίσκεται μόνη πρώτη με 14 βαθμούς, έναν περισσότερο από ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό, που έπιασε τους πρωταθλητές στην δεύτερη θέση μετά το 2-0 επί του Ατρόμητου.

Στο -3 από την κορυφή είναι πλέον ο Άρης που έπιασε τετράδα, ενώ μετά την νέα του ήττα ο Παναθηναϊκός έμεινε στους 8 βαθμούς και ήδη στο -6 από την κορυφή, ενώ την επόμενη εβδομάδα φιλοξενεί τον Ολυμπιακό στο μεγάλο ντέρμπι των αιωνίων.

Λουτσέσκου: «Δεν έχω τίποτα να πω για τους παίκτες μου και για την προσπάθεια που έκαναν»

Ποιες ήταν οι τοποθετήσεις του Λουτσέσκου στη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου; Αναλυτικά όσα είπε: «Τα λάθη κρίνουν το αποτέλεσμα στο...