Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Η οργή του Ράζβαν για διαιτησία έφτασε… Ρουμανία

Εμφανώς δυσαρεστημένος από τις διαιτητικές αποφάσεις που πάρθηκαν κατά τη διάρκεια του Ατρόμητος-ΠΑΟΚ, ο Ράζβαν Λουτσέσκου μετά τη λήξη της εκτός έδρας αγωνιστικής υποχρέωσης των «ασπρόμαυρων» στο Περιστέρι για την αγωνιστική της Stoiximan Super League, στάθηκε σε ορισμένες φάσεις που έκρινε λανθασμένες. Ρουμανικά ΜΜΕ αντιλήφθηκαν τον εκνευρισμό που προκλήθηκε στον συμπατριώτη τους και αφορμή δοθείσης από τη διαιτησία που δεν πέρασε απαρατήρητη ούτε από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ, μετέδωσαν τις σκέψεις του πολύπειρου τεχνικού.

Θυμηθείτε όσα δήλωσε ο Ράζβαν Λουτσέσκου αναφορικά με τη διαιτησία στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ και μεταδίδουν ρουμανικά ΜΜΕ:

«Ήταν μια απίστευτη νίκη κόντρα στον διαιτητή και το VAR που έκαναν τα πάντα για να χάσουμε! Είναι αδιανόητο αυτό που έγινε από το πρώτο λεπτό εναντίον μας! Πώς γίνεται να μας ακύρωσε το γκολ που κάναμε το 1-2 με τον Ζίβκοβιτς και έδωσε φάουλ σε βάρος του Μπάμπα. Είδα πριν λίγο τι έγινε στον Λεβαδειακό που δεν έδωσαν πέναλτι στο χέρι της ΑΕΚ και καταλογίζουν πέναλτι για την ίδια φάση σε βάρος μας. Τρεις φορές κλέψαμε τη μπάλα στο πρώτο ημίχρονο και ο διαιτητής σφύριζε φάουλ. Δεν μπορώ να το καταλάβω πώς έγινε αυτό. Δεν ήταν οκ το παιχνίδι για εμάς, δεν παίξαμε όπως θέλαμε, υπήρχε υγρασία, το χορτάρι δεν ήταν καλό, αλλά εμείς δείξαμε ότι είμαστε μαχητές!».