Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου, 2024

Ξεχώρισαν Αντρίγια-Ντεσπόντοφ

Αντρίγια Ζίβκοβιτς και Κίριλ Ντεσπόντοφ αγωνίστηκαν στη βασική ενδεκάδα Σερβίας και Βουλγαρίας στους αγώνες με Ισπανία και Λευκορωσία.

Παρότι οι δύο ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ είχαν εξαιρετική απόδοση οι εθνικές τους ομάδες έμειναν στο 0-0. Μάλιστα, κανείς από τους δύο δεν έβγαλε 90λεπτο, καθώς ο αριστεροπόδαρος εξτρέμ των «ασπρόμαυρων» αντικαταστάθηκε στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης της Σερβίας με την Ισπανία.

Από την άλλη ο Ντεσπόντοφ που ήταν και ο αρχηγός της εθνικής Βουλγαρίας έγινε αλλαγή στο 83ο λεπτό της αναμέτρηςη με τη Λευκορωσία έχοντας και ευκαιρίες για να σκοράρει.

Όσον αφορά την Κροατία του Ντομινίκ Κοτάρσκι ηττήθηκε με 2-1 από την Πορτογαλία, με τον κίπερ του ΠΑΟΚ να παρακολουθεί όλη την αναμέτρηση από τον πάγκο

Ξανά ματσάρες στο Champions League

Είκοσι οκτώ γκολ χθες στην πρεμιέρα της «νέας εποχής» του Champions League, 13 σήμερα στο δεύτερο «πιάτο» της 1ης...