Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Με γκολ του Σβαμπ προηγείται στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ

Αυτή την ώρα ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στο γήπεδο της Τούμπας τον ΠΑΣ Λαμία, για τον δεύτερο αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, στην ρεβάνς του 1-5 της Λαμίας.

Ο Δικέφαλος πήρε προβάδισμα και στο δεύτερο παιχνίδι, με τον Τάισον στο 24ο λεπτό να εκτελεί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι των αμυντικών της Λαμίας, με τον διαιτητή Ζαμπαλά να καταλογίζει την εσχάτη των ποινών.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Στέφαν Σβαμπ, ο οποίος ευστόχησε και άνοιξε το σκορ για το σύνολο του Ράζβαν Λουτσέσκου, πηγαίνοντας το προβάδισμα του ΠΑΟΚ στο συνολικό σκορ στο 6-1, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Το «εκρηκτικό» ξεκίνημα του Τάισον (video)

Δυναμικά εκκίνησε τη φετινή αγωνιστική περίοδο ο Τάισον Φρέντα, έχοντας ως τελευταίο δείγμα «γραφής» του το τέρμα που σημείωσε...