Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου, 2024

Με το ένα πόδι στην επόμενη φάση η Μάλμε!

Εύκολο απόγευμα στο «Ελέντα Στάντιον» για την Μάλμε που ισοπέδωσε με 4-1 την Κλάκβσικ, για να βάλει γερές βάσεις πρόκρισης στην επόμενη φάση των προκριματικών του Champions League.

Θυμίζουμε πως σε περίπτωση πρόκρισης, ο Δικέφαλος θα βρει μπροστά του τον νικήτη του Μάλμε-Κλακσβικ, ενώ στο άσχημο σενάριο του αποκλεισμού, θα αντιμετωπίσει στον τρίτο προκριματικό του UEFA Europa League τον ηττημένο του… ίδιου ζευγαριού.

Οι Σουηδοί πήραν προβάδισμα στο 21ο λεπτό με το σουτ του Γιόνσεν και 16 λεπτά αργότερα διεύρυναν το προβάδισμα τους με το πλασέ του Μπολίν. Η ομάδα από τα νησιά Φερόε μείωσε με τον Φρέντρικσμπεργκ, αλλά η Μάλμε κατάφερε να σκοράρει και πάλι στο 85ο λεπτό με τον Ρικς, ο οποίος υπέγραψε το τελικό 4-1.

H ρεβάνς των δύο ομάδων είναι προγραμματισμένη για την Τρίτη 30 Ιουλίου.

Ξανά ματσάρες στο Champions League

Είκοσι οκτώ γκολ χθες στην πρεμιέρα της «νέας εποχής» του Champions League, 13 σήμερα στο δεύτερο «πιάτο» της 1ης...