Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Νέα ήττα για Βουλγαρία και Ντεσπόντοφ

Ακόμα μια ήττα γνώρισε η Εθνική Βουλγαρίας στον προκριματικό όμιλο του Euro, αφού δεν τα κατάφερε κόντρα στη Λιθουανία εντός έδρας, και πλέον έμεινε μόνη στην τελευταία θέση, με μόλις δύο βαθμούς.

Τα πράγματα δεν ξεκίνησαν καλά για τη γειτονική χώρα, αφού στο 42′ ο Κράεφ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, και τρία λεπτά αργότερα ο Σίρβις έδωσε το προβάδισμα για τους Λιθουανούς.

Με αριθμητικό πλεονέκτημα, η Λιθουανία βρήκε και δεύτερο γκολ με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 55′ για να διαμορφώσει το τελικό 0-2 και να πάρει το πρώτο της τρίποντο.

Ο Κίριλ Ντεσπόντοφ του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο, δεχόμενος και μια κίτρινη κάρτα, χωρίς να καταφέρει να βοηθήσει την ομάδα του να αποφύγει την ήττα.

Τρομερά παιχνίδια στο Champions League

Η απίστευτη διπλή απόκρουση του Νταβίντ Ράγια στο Αταλάντα-Άρσεναλ (0-0), η ήττα της Μπαρτσελόνα στο Πριγκιπάτο (2-1) με τη...