Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου, 2024

Ο Ατρόμητος «σκόρπισε» τη Λαμία

Ανεβάζοντας την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος νίκησε εύκολα τη Λαμία με 4-2.

Μόλις στο 5΄ ο Καρλίτος (στο 39΄ αντικαταστάθηκε από τον Φαν Βέερτ) άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου ο Ραντόνια ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Στις αρχές του β΄ μέρους ο Ατρόμητος ανέκτησε το προβάδισμα στο σκορ, χάρη στο γκολ, που πέτυχε ο Μπάκου. Ο τελευταίος είχε προσπάθεια στο δοκάρι στο 68΄, μέχρι που δύο λεπτά αργότερα ο Φαν Βέερτ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-1.

Η ομάδα του Περιστερίου ήταν ασταμάτητη και στο 77΄ ο Αθανασίου διαμόρφωσε το 4-1, ενώ στο 89΄ έγινε το 4-2 με αυτογκόλ του Χουτεσιώτη.

Πλέον, ο Ατρόμητος «έπιασε» στην 4η θέση τους ΟΦΗ, Αρη και Παναθηναϊκό (η κάθε ομάδα έχει από οχτώ βαθμούς). Οσο για τη Λαμία, ισοβαθμεί στην 8η θέση με Αστέρα και Παναιτωλικό (η κάθε ομάδα έχει από πέντε βαθμούς).

Μεγάλη απώλεια για Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα κάνει… πάρτι στο ισπανικό πρωτάθλημα, συντρίβοντας τον έναν αντίπαλο μετά τον άλλον. Τελευταίο θύμα της ήταν η...