Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Ο ΠΑΟΚ ντούμπλαρε τις νίκες επί της Βαλκέα

Νίκη και στο δεύτερο φιλικό της χρονιάς για την ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ απέναντι στη Βαλκέα, αυτή τη φορά με 103-74.

Ο Δικέφαλος ξεκίνησε με τους Κατσίβελη, Παπαδάκη, Μπάρτλεϊ, Ιατρίδη και Φόρεστερ και προηγήθηκε 25-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, έφτασε τη διαφορά στους 18 (44-26) στα μέσα της δεύτερης περιόδου (15’) και διεύρυνε το προβάδισμά του στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (56-31). Η κατάσταση παρέμεινε ίδια στην τρίτη περίοδο με τον ΠΑΟΚ να διατηρεί το προβάδισμα και τη διαφορά στα ίδια επίπεδα (78-53).

Η Βαλκέα ξεκίνησε με σερί 5-14 το τέταρτο δεκάλεπτο και μείωσε 83-67 (34’), αλλά ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά τον έλεγχο και μετά το τάιμ άουτ του Καντσελιέρα έφερε και πάλι τη διαφορά στα ίδια επίπεδα, διευρύνοντάς την στο τέλος του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 25-17, 56-31, 78-53, 103-74

Για τον ΠΑΟΚ έπαιξαν οι Λέφας 4, Φόρεστερ 22, Ιατρίδης 5, Περσίδης 12 (2), Κατσίβελης 5 (1), Σκουλαριώτης, Παπαδάκης 14 (3), Μπάρλεϊ 5 (1), Μανθόπουλος 5 (1), Ρέινολντς 11 (1), Kρούζερ 4, και Στανόγεβιτς 6 (2).

Τρομερά παιχνίδια στο Champions League

Η απίστευτη διπλή απόκρουση του Νταβίντ Ράγια στο Αταλάντα-Άρσεναλ (0-0), η ήττα της Μπαρτσελόνα στο Πριγκιπάτο (2-1) με τη...