Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την Βουλγαρία ο σκόρερ Ντεσπόντοφ

Ο Κίριλ Ντεσπόντοφ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την Εθνική Βουλγαρίας, ξεκινώντας στο βασικό σχήμα στο ισόπαλο 1-1 με την Σλοβενία, με τον εξτρέμ του ΠΑΟΚ να σημειώνει και το γκολ του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της πατρίδας του.

Ο 27χρονος εξτρέμ του Δικεφάλου για ακόμη ένα ματς της Εθνικής Βουλγαρίας πήρε φανέλα βασικού και φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού με τον Ντεσπόντοφ μόλις στο 4ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης να κερδίζει πέναλτι μετά από προσωπική ενέργεια, ανοίγοντας το σκορ από την άσπρη βούλα.

Οι Σλοβένοι βρήκαν άμεση απάντηση αφού στο 14′ ο Σπόραρ διαμόρφωσε το 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης, με τον Ντεσπόντοφ να μένει στον αγωνιστικό χώρο μέχρι 78ο λεπτό, όταν παραχώρησε την θέση του στον Ράντοσλαβ Κιρίλοφ. Πλέον, ο 27χρονος εξτρέμ του ΠΑΟΚ, έχοντας ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις του με την Εθνική Βουλγαρίας, θα είναι σε θέση να απολαύσει ξανά τις διακοπές του μέχρι να ξεκινήσει η προετοιμασία του Δικεφάλου.

Καραπαπάς για ΑΕΚ – Βόλος: «Αν αυτό δεν είναι αλλοίωση τότε ποιο είναι;»

Θέση για τη διαιτησία του Βασίλη Φωτιά στο ΑΕΚ - Βόλος πήρε ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Κώστας Καραπαπάς,...