Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Πάρτι της Κ15 κόντρα στον Βόλο

Με άνεση, ωραίο ποδόσφαιρο, τέσσερα γκολ κι ένα δοκάρι πέρασε η Κ15 από τον Βόλο. Η ομάδα των Κωνσταντινίδη και Βακουφάρη κέρδισε τον ΝΠΣ 4-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League, κατακτώντας τους πρώτους της τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 5′ άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ με τον Μπέρδο να πασάρει και τον Τουρσουνίδη να βρίσκει δίχτυα. Στη συνέχεια είχε μεν την απόλυτη υπεροχή, μα την αποτελεσματικότητα την βρήκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 63′ ο Σιδηρόπουλος έκανε το 0-2 από την ασίστ του Μπέρδου και στο 65′ με απευθείας χτύπημα φάουλ ο Τουρσουνίδης πέτυχε το τρίτο γκολ για τον Δικέφαλο.

Τέλος, στο 70′ ο Γεωργιάδης διαμόρφωσε το 0-4.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπέλλης, Κυριαζίδης, Τσεμαλίδης (64′ Μόκρης), Μεγγίδης (72′ Τσομπανόπουλος), Αυγητίδης, Μηνασίδης (58′ Κάνιος), Καραγκιόζης (71′ Τέλο), Τασιούλας, Σιδηρόπουλος (64′ Γεωργιάδης), Μπέρδος, Τουρσουνίδης.

Το θρίλερ κρίθηκε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων

Το ντέρμπι της Μάντσεστερ Σίτι και της Αρσεναλ κρίθηκε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν Στόουνς διαμόρφωσε το τελικό...