Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024

Πλήρωσε ακριβά τα λάθη του ο ΠΑΟΚ και 0-2 η Γκενκ

Δύο τέρματα σε διάστημα δέκα λεπτών δέχθηκε ο ΠΑΟΚ στη φιλική αναμέτρηση που δίνει αυτή την ώρα κόντρα στην Γκενκ. Η βελγική ομάδα μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και εκμεταλλεύτηκε δύο φορές τα λάθη της άμυνας του Δικεφάλου, διαμορφώνοντας το σκορ σε 2-0 στο 9ο λεπτό του ματς.

Ειδικότερα, στο 4′ ο Γιόνι Ότο έκανε λάθος και υπήρξε ανισορροπία στην άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Στένμπεργκ μπήκε στην περιοχή πλάσαρε, η μπάλα βρήκε στα πόδια του Εκόνγκ και αυτή κατέληξε στα δίχτυα.

Με ανορθόδοξο τρόπο ήρθε και το δεύτερο γκολ των Βέλγων, οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν και πάλι το λάθος του Ότο. Συγκεκριμένα, στο 9ο λεπτό του αγώνα ο Ισπανός ακραίος οπισθοφύλακας έχασε τη μπάλα, με τους παίκτες να βγαίνουν στην κόντρα και ο Στόκερς με πλασέ έγραψε το 2-0.

Πανικός στην Νεάπολη για τους Πρωταθλητές Ελλάδας!

Ένα τεράστιο ασπρόμαυρο πάρτι στήθηκε στη Νεάπολη, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων της Βαλκανικής Πλατείας, με τους οργανωμένους οπαδούς του...