Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου, 2024

Πολλά λάθη και αναμενόμενη ήττα για τον ΠΑΟΚ

Για την 2η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αθήνα, προκειμένου να αντιμετωπίσει την ΑΕΚ, από την οποία και ηττήθηκε με 32-21.

Όλα λάθος πήγαν τα πράγματα για τον ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Δικέφαλο να πετυχαίνει στα πρώτα 15 λεπτά μόλις δύο γκολ, με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να πάρει προβάδισμα με 10-2. Στα επόμενα 15 λεπτά, οι «ασπρόμαυροι» δεν επέτρεψαν να ξεφύγει πολύ παραπάνω, όμως με 14-4 έφτασαν στο +10 και στο 17-6 στο 27′, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ σε επίπεδα Νταμπλ-Σκορ και στο 18-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, με την ΑΕΚ να έχει τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να κάνει καν ντέρμπι το παιχνίδι. Έτσι, η «ένωση» έφτασε εύκολα στη νίκη με 32-21.

Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη, είναι προγραμματισμένη το Σάββατο 5 Οκτωβρίου, όπου και θα υποδεχθεί στη Μίκρα τον Δούκα.

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: 32-21

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 10-2, 13-4, 15-6, 18-9 (ημχ.) 19-9, 22-11, 24-13, 26-16, 27-18, 32-21