Σάββατο, 6 Ιουλίου, 2024

Πρώτο γκολ της σεζόν από τον Σβαμπ

Πρώτο ανεπίσημο γκολ της φετινής αγωνιστικής περιόδου για τον ΠΑΟΚ από τον Στέφαν Σβαμπ, μπαίνοντας δυναμικά στο πρώτο ημίχρονο της φιλικής αναμέτρησης με την ΑΕΚ Λάρνακας. Αναλυτικότερα, πριν από την συμπλήρωση του πρώτο ημιώρου, ο Δικέφαλος πήρε προβάδισμα στο σκορ από το τέρμα του αυστριακού χαφ που είχε πρωτίστως μιλήσει στους συμπαίκτες του πριν από τη σέντρα του ματς, υπογραμμίζοντας πως πρέπει να παίξουν με σοβαρότητα παρά το γεγονός ότι είναι φιλικό.

Συνεπώς, το πρώτο γκολ της σεζόν -έστω και σε ανεπίσημο επίπεδο- ανήκει στον Στέφαν Σβαμπ, ο οποίος δέχθηκε τη σέντρα του Κίριλ Ντεσπόντοφ και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ Λάρνακας, διαμορφώνοντας το 1-0 στο 29ο λεπτό.

Όπως ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσα από το FORZAonline δε, δυναμική φαντάζει και η παρουσία των οπαδών του ΠΑΟΚ που έσπευσαν πρωτίστως να φωτογραφηθούν με το αγωνιστικό τμήμα κατά την αναχώρησή του με προορισμό το γήπεδο.