Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Σε απίστευτη φόρμα η Γαλατά

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League Γαλατασαράι επικράτησε με 3-1 της Γκαζιάντεπ πριν το μεγάλο ντέρμπι με την Φενέρμπαχτσε.

Εύκολα το 5Χ5 η Γαλατασαράι. Η ομάδα του Οκάν Μπουρούκ που θα την βρει στον δρόμο της ο ΠΑΟΚ στο Europa League (25/9) δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στην Γκαζάντιεπ και πλέον ετοιμάζεται για το μεγάλο ντέρμπι με την Φενέρμπαχτσε.

Η γηπεδούχος Γαλατά μέσα σε 26′ «καθάρισε» το τρίποντο με τους Γιλμάζ και Ακγκούν να διαμορφώνουν το 2-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Μπατσουαγί στο 76ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Γιλμάν έγραψε το 3-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν στο τελικό 3-1 με τον Σογιάλπ στο 81′.

Προηγούμενο άρθροΗ… πρεμιέρα του Λόβρεν (video)