Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Τα… χρειάστηκε ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Πανσερραϊκό

Μπροστά στο φάσμα μιας ακόμη απρόσμενης απώλειας βρέθηκε ο Παναθηναϊκός στο (άδειο λόγω τιμωρίας) ΟΑΚΑ απέναντι στον Πανσερραϊκό, κατακτώντας τελικά το τρίποντο με τα γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού (3-1).

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ μόλις στο 10΄ με τον Τετέ, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με τον Μπετανκόρ.

Τελικά τη λύση για τους «πράσινους» έδωσε ο Τζούρισιτς στο 81΄, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα (ο σκόρερ είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι στο 68΄, όταν αντικατέστησε τον Πελίστρι). Στο 89΄ και πάλι ο Τζούρισιτς σκόραρε για το τελικό 3-1.

Mε τους τρεις βαθμούς ο Παναθηναϊκός «έπιασε» τον ΟΦΗ και τον Αρη στην 4η θέση (οι τρεις ομάδες έχουν από οχτώ βαθμούς). Οσο για τον Πανσερραϊκό, παρέμεινε καθηλωμένος στην τελευταία θέση της κατάταξης με μόλις ένα βαθμό σε πέντε αγώνες.

O Oκάν Μπουρούκ και τα προσωπικά του ρεκόρ

Από νίκη σε νίκη οδηγεί ο Οκάν Μπουρούκ τη Γαλατασαράι, καταγράφοντας και προσωπικά ρεκόρ. Ο προπονητής της αντιπάλου του ΠΑΟΚ...