Δευτέρα, 7 Οκτωβρίου, 2024

Θέμα στη Γουινέα η εμφάνιση του Καμαρά

Ο ΠΑΟΚ πέρασε από την έδρα του Λεβαδειακού με 2-0 και επέστρεψε στις νίκες και στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League.

Η κεφαλιά του Μαντί Καμαρά ήταν αυτή που «ξεκλείδωσε» την άμυνα του Λεβαδειακού και έβαλε μπροστά στο σκορ τον Δικέφαλο, για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στέφαν Σβαμπ να «σφραγίσει» το τρίποντο.

Η νίκη των «ασπρόμαυρων» σε συνδυασμό με την εμφάνιση του Καμαρά, κέντρισε το ενδιαφέρον των μέσων της Γουινέας που αναφέρουν:

«Με αφορμή την 7η αγωνιστική της ελληνικής Super League, ο Μαντί Καμαρά και ο ΠΑΟΚ κέρδισαν την Κυριακή τον Λεβαδειακό με σκορ 2-0.

Μπαίνοντας στο παιχνίδι στο 60ο λεπτό, ο διεθνής μέσος της Γουινέας άνοιξε το σκορ για τους συμπαίκτες του στο 86ο λεπτό. Ο Καμαρά κατέγραψε το δεύτερο γκολ του στο πρωτάθλημα σε 7 ματς με τον ΠΑΟΚ. Στην παράταση, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Σβάμπ.

Αυτή η νίκη έφερε τον ΠΑΟΚ στην κορυφή με 16 βαθμούς, ενώ ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 13η θέση με 4 μόλις βαθμούς».