Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024

Το γύρισαν… τούμπα οι Σουηδοί

Ολοι στην Τούμπα ήταν έτοιμοι να πανηγυρίσουν την πρόκριση του ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, μια και ο Δικέφαλος προηγούνταν με 3-2 και είχαν ολοκληρωθεί και τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων.

Στην τελευταία φάση, όμως, του αγώνα, η Μάλμε βρήκε το 3-3 στέλνοντας το ματς στην παράταση. Ηταν ένα φάουλ από τα αριστερά, ακολούθησε φάση διαρκείας, οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα κι ο Ζάτερστρομ την έστειλε στα δίχτυα.

Ακολούθησε παγωμάρα στην Τούμπα, μέχρι που οι οπαδοί του Δικεφάλου άρχισαν ξανά τα συνθήματά τους με σκοπό να ενθαρρύνουν τους παίκτες των γηπεδούχων.

Και σαν να μην έφθανε αυτό, στο 100΄ οι Σουηδοί πέτυχαν και το 4-3…